Cyklozájazd 1. Máj 2024 - Čierna Hora


Termín: 30.04.2024 - 8.5.2024

Doprava: Autobus s cyklovozíkom

Ubytovanie: www.sutomoranka.com

Stravovanie: Polpenzia

Cena: 450 Eur / osoba
V cene zahrnuté: 7x polpenzia, 7 x ubytovanie, 7x výlet, pobytová taxa, doprava klimatizovaným autobusom s cyklovozíkom

Rámcový program:

 

30.4.2024 odchod z Bratislavy o 18:00

1.5.2024 príchod do Čiernej Hory do mestečka Sutomore, ubytovanie, prechádzka pri mori, večera, zoznamovací večer pri víne, nocľah.

2.5.2024, po raňajkách odchádzame pod vrch Stegvaš odkiaľ začína prekrásna trasa Krajinským archipelagom ponad Skadarske jazero, uvidíme ostrovy a zátoky, spustíme sa až k vode do mestečka Virpazar kde môžeme ochutnať miestne špeciality a nápoje. Naloženie bicyklov, návrat na ubytovanie, večera, nocľah.

3.5.2024, po raňajkách z mestečka Virpazar začína panoramatická cesta kde urobíte tie najkrajšie fotky, nasleduje bicyklovanie do unikátneho mestečka Rijeka Crnojevića kde uvidíme známy most z roku 1853, následne bicyklovanie do korunovačného mesta Cetinje kde sa nachádza kráľovský palác, 12 starých veľvyslanectiev, prekrásny a znamenitý Cetinjský kláštor, svetoznáma Biljarda a veľa iných budov a znamenitosti. Návrat na ubytovanie, večera a nocľah.

4.5.2024,po raňajkách doprava do mesta Cetinje, bicyklovanie z Cetinje pod posvätný vrch Lovčenodkiaľ uvidíme až do Albánska a Chorvátska a celú Čiernu Horu, Boku Kotorsku u vysoké krásnečiernohorské hory. Následne klesáme do Boky Kotorskej cez krásne serpentíny až do historickéhokamenného mesta Kotor pod ochranou UNESCO. Z Kotoru cez Muo a Stoliv pozdĺž zálivu ktorý je jedinečný na svete svojou krásou a jedinečnosťou pôjdeme za kompu na parkovisko kde nás čaká autobus, nakladanie bicyklov, návrat na ubytovanie, večera, nocľah.

5.5.2024, po raňajkách bicyklovanie z mestečka Virpazar cez Sutorman, uvidíme orientálny Starý Bar –veľkolepú pevnosť nad krásnym podhradím, neďaleká návšteva starej olivy 2400 rokov, osobného a vojenského prístavu mesta Bar, návrat do Sutomore, večera, nocľah.

6.5.2024 po raňajkách, výlet bez bicyklov do mesta Skadar, Albánsko, návšteva mesta, trhov, mešity, kostola a katedrály a to všetko v samotnom centre mesta. Fakultatívny obed v tradičnej rodinnej reštaurácii kde vás prekvapia jedla a ich ceny. Ešte v meste Skadar máte možnosť nakúpiť tradične a autentické suveníry, zlato, striebro, kávu, jedlá. Návrat do Sutomore, večera, nocľah.

7.5.2024 po raňajkach bicyklovanie do mesta Ulcinj, návšteva starého mesta Ulcinj, bicyklovanie k Ada Bojana – najväčší nudistický komplex na Mediteráne, nafotíte krásne fotky a nasleduje kúpanie na pláži Miami kde sa môžete občerstviť, najesť, napiť. Po kúpaní naloženie bicyklov, návrat na ubytovanie, večera, nocľah.

8.5.2024 raňajky, cesta na Slovensko.