Cyklozájazd Albánsko sever - juh


Termín: 20.09. - 29.09.2024

Doprava: autobus

Ubytovanie: 3* a 4* hotely 

Stravovanie: polpenzia

Cena: 630 Eur / osoba
V cene zahrnuté: doprava autobusom s cyklovozikom, 7 x polpenzia, 7x ubytovanie, cyklosprievodca


Albánsko


- zem plná kontrastov - zvyškov európskej "divočiny" a moderného štýlu
- nádherné a takmer zabudnuté kraje

Rámcový program:

 

1. deň: odjazd zo SR, nástupné miesto dohodou. Tranzit Maďarskom, Srbskom do Čiernej Hory a Albánska.

2. deň: cesta do Vau i Dejes, kde sa konajú typické albánske trhy s domácimi zvieratami, tabakom atď. Cykloturistika po vyhliadkovej ceste nad priehradou Vaut te Dejes do dediny Koman. Prejazd autobusom do prímorského letoviska Shëngjin. Nocľah.

3. deň: prejazd autobusom do albánskeho hlavného mesta Tirana, prehliadka metropoly (Skanderbergovo námestie, mešita Ethem Bey zo 17. storočia a rada ďalších pamätihodností). Prejazd autobusom do prímorského letoviska Vlorë. Ubytovanie v hoteli pri mori, možnosť kúpania. Nocľah.

4. deň: prejazd autobusom do sedla Llogara (1027 m), ktoré sa nachádza v rovnomennom národnom parku. Cykloturistika po vyhliadkovej trase pozdĺž Albánskej riviéry s výhľadmi na Otrantský prieliv, grécke Diapontské ostrovy a Korfu, cez malebnúdedinu Dhërmi, prímorské letovisko Himare sozvyškami pevnosti Aliho Pašu až k Porto Palermo v Palermskom zálive, kde sa nachádza bývalá ponorková základňa a ďalšia z pevností Aliho Pašu. Nocľah.

5. deň: cykloturistika po vyhliadkovej cestičke nad morom až do mesta Sarandë, kde je veľká pláž s palmovou promenádou, ďalej do Butrintu, známeho antickými vykopávkami a storočnou históriou, lebo za jeho zakladateľovsú považovaní utečenci z legendárnej Tróje. V Sarandë nocľah.

6. deň: cykloturistika do oblasti krasového prameňa Modré oko „Syri i Kaltër“, ktorý vytvára malé jazierko, vktorom vzniká rieka Bistrica. Vody tohto prameňasú krásne modré, vydúvajúca sa hladina vypovedá o sile prameňa. Autobusom prejazd do mesta Gjirokaster, tzv. „mesta bielych striech“, nad ktorým sa týči Citadela zo 4. st., a kde žije predovšetkým obyvateľstvo gréckeho pôvodu. Nocľah.

7. deň: prejazd autobusom vnútrozemím Albánska do mesta Skadar, ubytovanie, nocľah.

8. deň: Dopoludnia prehliadka jedného z najkrajších albánskych miest – Skadar, trhy, zlatníctva, promenáda, mešita, pravoslávny kostol, katolícka katedrála, voľný čas na prehliadku večerného mesta, večera, nocľah.

9. deň: ráno odjazd do SR, tranzit cez Macedóniu, Srbsko a Maďarsko.

10. deň: predpokladanýpríjazd do 12.00 hod.